Головна

 • Про нас
 • Справи
 • Члени
 • Новини
 • Рекомендації
 • Контакти
 • Пошук по справам

  Звернутись

   

   

   

  не прийнято

  Можливі порушення чинного законодавства на сайті https://proisvol.info

  Поділитися

  Документи справи

  Рішення про прийнятність

  Незалежна медійна рада розглянула звернення щодо можливого порушення чинного законодавствана сайті https://proisvol.info/, який належить громадській організації – «Україна проти свавілля чиновників» (ОО «Украина против произвола чиновников»).

  Згідно з пунктом 1 Положення про Незалежну медійну раду метою її діяльності є утвердження високих професійних стандартів журналістики. З пункту 4 того ж Положення випливає, що Рада має компетенцію розглядати випадки порушень законодавства та журналістської етики саме засобами масової інформації. З огляду на те, що порушені в зверненні питання не належать до сфери компетенції Незалежної медійної ради, остання визнає звернення Сапсая В. неприйнятним.

  Рішення

  1. 03.2020 до Незалежної медійної ради надійшло звернення керівника філії «Міжнародна академія правової допомоги» ГО «ОБСЄ» Міжнародна дипломатична місія Сапсая В. від 13.03.2020 щодо можливого порушення на сайті https://proisvol.info/ вимог чинного законодавства.

  2. Зокрема, звернення Сапсая В. стосується матеріалів з веб-сайту https://proisvol.info/, який належить іншій громадській організації –«Україна проти свавілля чиновників» (ОО «Украина против произвола чиновников») та пов̕̕язується заявником із Василевичем Володимиром Степановичем. Зокрема, Сапсай В. зазначає, що матеріали сайту містять висловлювання, що не відповідають дійсності. З аналізу вказаного сайту вбачається, що він містить повідомлення про неправомірні, на думку авторів цих повідомлень, діяння чиновників.

  На сайті безпосередньо зазначено, що він належить другій з указаних громадських організацій, водночас про журналістів, редакцію, які б готували інформацію для сайту на ньому не згадується. Наявна на сайті рубрика «останні новини» фактично новинних повідомлень не містить з огляду на формат цих повідомлень (великий обсяг тексту) та відсутність акцентування саме на поточних подіях. Таким чином, ані за змістом, ані за формою відповідний веб-сайт не містить журналістських матеріалів.

  3. Згідно з пунктом 1 Положення про Незалежну медійну раду метою її діяльності є утвердження високих професійних стандартів журналістики. З пункту 4 того ж Положення випливає, що Рада має компетенцію розглядати випадки порушень законодавства та журналістської етики саме засобами масової інформації. З огляду на те, що порушені в зверненні питання не належать до сфери компетенції Незалежної медійної ради, остання визнає звернення Сапсая В. неприйнятним.

  Результати голосування: «За» – 10;

   «Проти» – 0;

   «Утримуюсь» – 0.

  Голова Незалежної медійної ради                                 Т. Шевченко

  Секретар Незалежної медійної ради                            О. Голуб

  Секретар Незалежної медійної ради                            П. Моісеєв

  Інші справи

  розглянуто

  Висновок №43 щодо матеріалу видання “Заборона” про фактчекінговий проєкт StopFake

  Незалежна медійна рада розглянула скаргу ГО “Центр Медіареформи” (проєкт StopFake) з приводу публікації виданням “Заборона” матеріалу з заголовком “Фейсбук заблокував Заборону за критику неонацистів Виявилося, що українські фактчекери соцмережі тісно з ними товаришують”.

  розглянуто

  (англ.) Opinion No. 43 on feature article from Zaborona media on StopFake fact-checking project

  The Independent Media Council has analyzed the feature article “Facebook blocked Zaborona for criticizing neo-Nazis. As it turns out, the social network’s Ukrainian fact-checkers are close friends with them.” from Zaborona online media. Basing on the content the Independent Media Council believes that: 1. In its article “Facebook blocked Zaborona for criticizing neo-Nazis. As it turns out, […]

  розглянуто

  Висновок № 42 щодо матеріалу КП телекомпанія «Прилуки»

  Незалежна медійна рада розглянула справу про телесюжет комунального підприємства «Телекомпанія “Прилуки”» щодо конфлікту між Прилуцьким козацьким полком та Прилуцькою міською організацією ветеранів. За висновком експертів Незалежної медійної ради: Комунальне підприємство «Телекомпанія “Прилуки”» в телесюжеті щодо конфлікту між Прилуцьким козацьким полком та Прилуцькою міською організацією ветеранів висвітлило конфлікт не дотримавшись професійних стандартів щодо збалансованості, повноти, неупередженості […]