Головна

 • Про нас
 • Члени
 • Новини
 • Справи
 • Рекомендації
 • Контакти
 • Пошук по справам

   Звернутись

   ПІБ скаржника
   Контактна інформація
   Чиї дії оскаржуються (журналіст, представник медіа, медіа)
   Короткий зміст оскаржуваного матеріалу
   Порушення або перелік порушень, які вбачає скаржник з матеріалу
   Пошта

   Додатки (скарга з усіма посиланнями на матеріали, які оскаржуються).

   Якщо відома інформація про те, чи зверталися до стверджуваного порушника із правом на відповідь чи правом на спростування – зазначити про це (додати копії звернення до стверджуваного порушника та відповіді на нього).

   Члени ради

   Отар Довженко

   Голова Незалежної медійної ради

   Редактор, журналіст, медіатренер і дослідник медіа

   У 2018-2021 роках – керівник Центру моніторингу та аналітики ГО «Детектор медіа», у 2021-2022 роках – головний редактор онлайн-видання «Детектор медіа». У 2012-2018 роках був викладачем Школи журналістики Українського католицького університету. У 2017-2020 роках – співредактором онлайн-видання MediaLab.online Львівського медіафоруму. Співзасновник медіаконсалтингового бюро Longdog.media.

   У 2005-2011 роках працював у групі видань «Телекритика»; був заступником шеф-редактора, головним редактором сайту, керівником проєкту MediaSapiens. Упорядник збірки «Джинсова свобода». У 2017-2018 роках працював редактором онлайн-видання «Твоє місто». Із 2005 року займається моніторинговими дослідженнями українських телеканалів, друкованих та онлайн-видань.

   Олена Голуб

   Секретар Незалежної медійної ради

   Експертка Інституту масової інформації, керівниця моніторингового відділу

   Авторка серії методологій контенту-аналізу ЗМІ, в тому числі аналізу на дотримання професійних журналістських стандартів, гендерного балансу, контенту регіональних новин, моніторингу джинси та багатьох інших. Більше 10 років працює в сфері аналітики медіа. Здійснювала медіа-експертизу для проектів за підтримки ОБСЄ, ООН, Інтерньюз Нетворк, USAID, Матра, Репортерів без кордонів, Фрідом Хаус, Посольства Чехії. Є тренером Дойче Велле Академії та ІМІ з професійних та етичних журналістських стандартів. Співавторка посібників ІМІ “Журналіст та небезпека”, «Як писати про місцеву владу», та аналітичних видань ІМІ «Дослідження медіа-ситуації в південних та східних областях України», «З чого складаються місцеві новини Півдня і Сходу України».

   Павло Моісеєв

   Секретар Незалежної медійної ради

   Директор з правових питань Міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна»

   Має 19-річну юридичну практику та 14-річний досвід тренерської роботи. Протягом останніх дванадцяти років працює Директором з правових питань Міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна», де керує юридичними проектами, займається лобістською та законотворчою діяльністю, взаємодією з державними органами GR, розробкою та впровадження PR-стратегій, стратегічним плануванням та розвитком правових проектів. З 2010-2014 року був Головою Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Входив до складу Експертних рад з питань діяльності медіа під час виборів (2007, 2010), з питань мовної політики при Секретаріаті Президента України (2006). Організував та провів дві Школи підвищення кваліфікації для працівників Національної ради (2006, 2007). Займався бізнес-адвокатурою, працював у Національному банку України.

   Тетяна Авдєєва

   Член Незалежної медійної ради

   Юристка Лабораторії цифрової безпеки

   Експертка зі штучного інтелекту, медіаграмотності та адвокації законодавчих змін. Співпрацювала з багатьма українськими та міжнародними громадськими організаціями, Європейською Комісією та Радою Європи як незалежна експертка. У 2021 році увійшла до складу Експертного комітету зі штучного інтелекту при Міністерстві цифрової трансформації України. Випускниця Національного університету «Києво-Могилянська академія» зі спеціалізацією у правах людини та міжнародному публічному праві.

   Зураб Аласанія

   Член Незалежної медійної ради

   Шеф-редактор зі стандартів Національної Суспільної Телерадіокомпанії України

   Медіаменеджер, журналіст та засновник низки медійних проектів. У 2014-2016 роках очолював Національну телекомпанію України. Заслужений журналіст України (2005 рік), один із засновників Hromadske.tv. Журналіст та ведучий авторських програм та політичних ток-шоу. Співзасновник медіа-групи “Об’єктив” засновник агентства “МедіаПорт” і тижневика “MediaPost”. З 2005 по 2010 роки очолював Харківську обласну державну телерадіокомпанію.

   Роман Головенко

   Член Незалежної медійної ради

   Керівник правових проектів Інституту Масової Інформації

   Магістр права (2007, КМА), співавтор текстів законів “Про доступ до публічної інформації” та “Про інформацію”. Виступає експертом Інституту масової інформації в сфері професійних журналістських стандартів.

   Наталя Гуменюк

   Член Незалежної медійної ради

   Співзасновниця Лабораторії журналіcтики суспільного інтересу

   Українська журналістка, документалістка, медіадослідниця. З 2015 по 2020 очолювала ГО “Громадське телебачення” та проект Hromadske International. Спеціалізується на конфліктах та міжнародних відносинах. Як репортерка працювала в понад 60 країнах світу. Авторка книги «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму» (2020) та «Майдан Тахрір. У пошуках втраченої революції» (2015) про події Арабської весни. Від часів Революції гідності і початку війни висвітлює події на Донбасі й у Криму. Членкиня Ради с питань свободи слова при президентові України.

   Ярослав Зубченко

   Член Незалежної медійної ради

   Заступник шеф-редакторки  “Детектор медіа”

   Випускник Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Із 2017 року займається моніторингом українських токшоу та інформаційних телеканалів. Член Дорадчої ради проєкту “База замовних псевдосоціологів та прихованих піарників”.

   Костянтин Квурт

   Член Незалежної медійної ради

   Голова правління ГО «Інтерньюз-Україна»

   Понад 20 років здійснює менеджмент проектів з медіа та комунікації в Україні та інших країнах Східної Європи. Знається на особливостях українського медіаландшафту з 1995 року. Визнаний експерт у сфері глобальних медіатрендів. Розуміється на шляхах перетворення та розвитку українського суспільства в сучасних умовах. Стратегічний консультант з глибоким знанням проблем медіа, свободи слова, професійної етики та ефективних комунікаційних практик.

   Людмила Панкратова

   Член Незалежної медійної ради

   Виконавча директорка ГО “Інститут розвитку регіональної преси”, медіа-юристка, адвокатка.

   Має двадцятирічний досвід консультування та захисту журналістів з питань журналістської діяльності та захисту прав людини. Веде справи в Європейському суді з прав людини. Викладає навчальні курси, пов’язані з медійним правом у Київському

   Національному Університеті ім. Т. Шевченка з 2018 року. Співавторка посібника “Основи судової журналістики” 2016 року. Має великий досвід тренерської роботи, провела більше 100 семінарів, тренінгів, конференцій, круглих столів для журналістів, юристів та суддів України з питань міжнародних стандартів свободи слова. Працювала з такими міжнародними організаціями як IREX, Рада Європи, ОБСЄ, проєктами журналістських розслідувань SCOOP та OCCRP.

   Галина Петренко

   Член Незалежної медійної ради

   Журналіст, директор ГО «Детектор медіа»

   Журналіст та редактор з 15-річним досвідом. Була головним редактором інтернет-порталу «Детектор медіа», заступником шеф-редактора «Телекритики» та Marketing Media Review, головним редактором журналу «Новий маркетинг» в Україні та Росії. Член громадської ради при Держкіно та Української кіноакадемії. Є співавтором законопроекту про обмеження передвиборчої агітації та протидії прихованій рекламі, дорожніх карт реформування політичної реклами і протидії інтернет-піратству.

   Тарас Петрів

   Член Незалежної медійної ради

   Президент Фундації «Суспільність» та співредактор журналу «Формат21»

   Працював кореспондентом газети «Молодь України», спеціальним кореспондентом міжнародного відділу газети «Голос України», співпрацював з медіа Польщі, Словаччини, Болгарії, ФРН.

   Був заступником директора Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувачем кафедри міжнародної журналістики, керівником Інформаційної служби Президента України, головою Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі.

   Ігор Розкладай

   Член Незалежної медійної ради

   Заступник директора, головний експерт з медійного права Центру демократії та верховенства права

   Експерт групи “Медіа група” Реанімаційного Пакету Реформ (2015-2019). Член Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення (2010-2016). Член Експертної ради з питань свободи інформації та захисту приватності при Представникові Уповноваженого з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних. Член Координаційної ради з питань доступу до публічної інформації при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини. Входив до складу Незалежної експертної ради з питань діяльності мас-медіа під час виборів у 2007 році.

   Марина Сингаївська

   Член Незалежної медійної ради

   Заступниця генерального директора Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ»

   У журналістиці – з 1997 року. Працювала оглядачем у відділах культури і політики тижневика «Українське слово» (1997-2000 рр.), випусковим редактором в інформаційному агентстві УНІАН, де 10 років керувала відділом випуску новин (2000-2015 рр). Із 2015 року – заступник генерального директора Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ». Заслужений журналіст України. З лютого 2020 року – викладач агенційної журналістики в Інституті журналістики Київського університету ім. Б.Грінченка.

   Дмитро Тузов

   Член Незалежної медійної ради

   Журналіст, теле- та радіоведучий.

   Ведучий вечірнього ефіру на «Радіо НВ», є тренером кількох медіа-програм для молодих журналістів, бере участь у створенні та розвитку Національного Прес-Клубу України, автор кількох документальних фільмів – зокрема, «Дорогами волонтерів» – про діяльність волонтерів в зоні бойових дій на сході країни. Починав журналістську діяльність кореспондентом у «Народній газеті», був ведучим «Молодіжної студії «Гарт», автором програми «Час європейський», очолював інформаційні служби кількох телеканалів, працював ведучим «Громадського радіо».