Головна

 • Про нас
 • Члени
 • Новини
 • Справи
 • Рекомендації
 • Контакти
 • Пошук по справам

   Звернутись

   ПІБ скаржника
   Контактна інформація
   Чиї дії оскаржуються (журналіст, представник медіа, медіа)
   Короткий зміст оскаржуваного матеріалу
   Порушення або перелік порушень, які вбачає скаржник з матеріалу
   Пошта

   Додатки (скарга з усіма посиланнями на матеріали, які оскаржуються).

   Якщо відома інформація про те, чи зверталися до стверджуваного порушника із правом на відповідь чи правом на спростування – зазначити про це (додати копії звернення до стверджуваного порушника та відповіді на нього).

   не прийнято

   Можливе порушення журналістських стандартів в сюжеті “Сімейний скандал” телеканалу “Україна”

   Поділитися

   Документи справи

   Рішення про прийнятність

   Незалежна медійна рада не бачить суспільного резонансу у цій справі та визнає подане звернення неприйнятним.

   Згідно з пунктом 12 Положення про Незалежну медійну раду, підставою для розгляду скарги є наявність суспільної значимості порушеного у такій скарзі питання. Зважаючи на те, що викладена ситуація стосується аспектів особистого життя приватних осіб, питання поширення недостовірної інформації про приватну особу окремою журналісткою, а також – відсутності попередніх скарг на таку діяльність інших журналістів телеканалу – наведеного вище недостатньо для того, щоби встановити систематичність порушень чи умисні дії телеканалу.

   Рішення

   Щодо можливого порушення журналістських стандартів в сюжеті “Сімейний скандал: як родичі померлого ділять спадщину” телеканалу “Україна”

   1. 27 січня 2020 року до Незалежної медійної ради надійшло звернення від приватної особи, Володимира Олександровича Рожка щодо “недобросовісної роботи журналіста Інни Гуріненко та телеканалу “Україна”. У своєму листі заявник скаржився на сюжет телеканалу під назвою “Сімейний скандал: як родичі померлого ділять спадщину” від 18 січня 2020 року. У сюжеті йде мова про те, як вирішується питання спадщини померлого чоловіка між його донькою та дружиною, з якою він перебував у фактичних шлюбних відносинах, а також розповідається про обставини його смерті. Заявник у скарзі розкриває своє бачення справи, наголошуючи, що журналісти телеканалу свідомо поширюють наклеп та знімають свою версію подій, використовуючи уривки його цитат з розмови “зовсім в іншому контексті”. Заявник скаржиться на порушення права на захист персональних даних, наклеп, порушення журналістської етики та переслідування.

   2. Згідно з пунктом 12 Положення про Незалежну медійну раду, підставою для розгляду скарги є наявність суспільної значимості порушеного у такій скарзі питання. Зважаючи на те, що викладена ситуація стосується аспектів особистого життя приватних осіб, питання поширення недостовірної інформації про приватну особу окремою журналісткою, а також – відсутності попередніх скарг на таку діяльність інших журналістів телеканалу – наведеного вище недостатньо для того, щоби встановити систематичність порушень чи умисні дії телеканалу.

   Базуючись на цьому, Незалежна медійна рада не бачить суспільного резонансу у цій справі та визнає подане звернення неприйнятним.

   Результати голосування: «За» – 10;
   «Проти» – 0;
   «Утримуюсь» – 0.

   Голова Незалежної медійної ради                                              Т. Шевченко

   Секретар Незалежної медійної ради                                               О. Голуб

   Секретар Незалежної медійної ради                                               П. Моісеєв

   Фото: Youtube-канал ТРК “Україна”

   Інші справи

   розглянуто

   Висновок щодо матеріалу видання “Суспільний кореспондент” про судову справу “Андрій Подорван проти Олега Серика”

   1. До Незалежної медійної ради надійшло звернення від Андрія Подорвана з проханням надати оцінку статті “Чернігівський волонтер виграв суд у посадовця ОДА”, опублікованій на вебсайті видання «Суспільний кореспондент» 17 серпня 2023 р. 2. Згідно з пунктом 12 Положення про Незалежну медійну раду 04.10.2023 вона визнала звернення в цій справі прийнятним. 3. Стаття розповідає про Олега Серика, […]

   розглянуто

   Висновок щодо матеріалів КП ТРК КрМР «Рудана»

   До Незалежної медійної ради звернувся Валерій Романов зі скаргою щодо матеріалів Комунального підприємства Криворізької міської ради «Телерадіокомпанія “Рудана”», де Олександра Вілкула титровано як «начальника військової адміністрації» міста Кривого Рогу. Скаржник указує на те, що військова адміністрація в Кривому Розі Президентом України не створювалася, а пан Вілкул, відповідно, не призначався її керівником. ТРК «Рудана» у 2022 […]

   розглянуто

   Матеріал онлайн-медіа “СтопКор” та діяльність журналістки Марини Тітової

   1. До Незалежної медійної ради надійшла скарга Дани Окоманюк щодо матеріалів онлайн-медіа «СтопКор» та дій журналістки Марини Тітової в процесі комунікації щодо випадку зґвалтування. У грудні 2022 року Дана Окоманюк оприлюднила допис про пережите у 2012 році зґвалтування на власній сторінці в інстаграмі. Згодом, у лютому 2023 року, в особистих повідомленнях до Дани Окоманюк звернулася […]