Головна

 • Про нас
 • Справи
 • Члени
 • Новини
 • Рекомендації
 • Контакти
 • Пошук по справам

  Звернутись

   

   

   

  не прийнято

  Можливе порушення журналістських стандартів в сюжеті “Сімейний скандал” телеканалу “Україна”

  Поділитися

  Документи справи

  Рішення про прийнятність

  Незалежна медійна рада не бачить суспільного резонансу у цій справі та визнає подане звернення неприйнятним.

  Згідно з пунктом 12 Положення про Незалежну медійну раду, підставою для розгляду скарги є наявність суспільної значимості порушеного у такій скарзі питання. Зважаючи на те, що викладена ситуація стосується аспектів особистого життя приватних осіб, питання поширення недостовірної інформації про приватну особу окремою журналісткою, а також – відсутності попередніх скарг на таку діяльність інших журналістів телеканалу – наведеного вище недостатньо для того, щоби встановити систематичність порушень чи умисні дії телеканалу.

  Рішення

  Щодо можливого порушення журналістських стандартів в сюжеті “Сімейний скандал: як родичі померлого ділять спадщину” телеканалу “Україна”

  1. 27 січня 2020 року до Незалежної медійної ради надійшло звернення від приватної особи, Володимира Олександровича Рожка щодо “недобросовісної роботи журналіста Інни Гуріненко та телеканалу “Україна”. У своєму листі заявник скаржився на сюжет телеканалу під назвою “Сімейний скандал: як родичі померлого ділять спадщину” від 18 січня 2020 року. У сюжеті йде мова про те, як вирішується питання спадщини померлого чоловіка між його донькою та дружиною, з якою він перебував у фактичних шлюбних відносинах, а також розповідається про обставини його смерті. Заявник у скарзі розкриває своє бачення справи, наголошуючи, що журналісти телеканалу свідомо поширюють наклеп та знімають свою версію подій, використовуючи уривки його цитат з розмови “зовсім в іншому контексті”. Заявник скаржиться на порушення права на захист персональних даних, наклеп, порушення журналістської етики та переслідування.

  2. Згідно з пунктом 12 Положення про Незалежну медійну раду, підставою для розгляду скарги є наявність суспільної значимості порушеного у такій скарзі питання. Зважаючи на те, що викладена ситуація стосується аспектів особистого життя приватних осіб, питання поширення недостовірної інформації про приватну особу окремою журналісткою, а також – відсутності попередніх скарг на таку діяльність інших журналістів телеканалу – наведеного вище недостатньо для того, щоби встановити систематичність порушень чи умисні дії телеканалу.

  Базуючись на цьому, Незалежна медійна рада не бачить суспільного резонансу у цій справі та визнає подане звернення неприйнятним.

  Результати голосування: «За» – 10;
  «Проти» – 0;
  «Утримуюсь» – 0.

  Голова Незалежної медійної ради                                              Т. Шевченко

  Секретар Незалежної медійної ради                                               О. Голуб

  Секретар Незалежної медійної ради                                               П. Моісеєв

  Фото: Youtube-канал ТРК “Україна”

  Інші справи

  розглянуто

  Телемарафон «Тхне Соросом», трансльований 28.02.2020 в ефірі телеканалу ZIK

  Незалежна медійна рада розглянула справу щодо телемарафону «Тхне Соросом», трансльованого 28.02.2020 в ефірі телеканалу ZIK. За висновком експертів Незалежної медійної ради: Телемарафон «Тхне Соросом», що вийшов в ефір 28 лютого 2020 р., ймовірно слугував медійному пропагуванню ідей відставки уряду Олексія Гончарука, шкідливості західної грантової підтримки українських громадських організацій і ЗМІ та мав на меті пропаганду […]