Головна

 • Про нас
 • Справи
 • Члени
 • Новини
 • Рекомендації
 • Контакти
 • Пошук по справам

  Звернутись

   

   

   

  не прийнято

  Можливе порушення журналістських стандартів в сюжеті “Сімейний скандал” телеканалу “Україна”

  Поділитися

  Документи справи

  Рішення про прийнятність

  Незалежна медійна рада не бачить суспільного резонансу у цій справі та визнає подане звернення неприйнятним.

  Згідно з пунктом 12 Положення про Незалежну медійну раду, підставою для розгляду скарги є наявність суспільної значимості порушеного у такій скарзі питання. Зважаючи на те, що викладена ситуація стосується аспектів особистого життя приватних осіб, питання поширення недостовірної інформації про приватну особу окремою журналісткою, а також – відсутності попередніх скарг на таку діяльність інших журналістів телеканалу – наведеного вище недостатньо для того, щоби встановити систематичність порушень чи умисні дії телеканалу.

  Рішення

  Щодо можливого порушення журналістських стандартів в сюжеті “Сімейний скандал: як родичі померлого ділять спадщину” телеканалу “Україна”

  1. 27 січня 2020 року до Незалежної медійної ради надійшло звернення від приватної особи, Володимира Олександровича Рожка щодо “недобросовісної роботи журналіста Інни Гуріненко та телеканалу “Україна”. У своєму листі заявник скаржився на сюжет телеканалу під назвою “Сімейний скандал: як родичі померлого ділять спадщину” від 18 січня 2020 року. У сюжеті йде мова про те, як вирішується питання спадщини померлого чоловіка між його донькою та дружиною, з якою він перебував у фактичних шлюбних відносинах, а також розповідається про обставини його смерті. Заявник у скарзі розкриває своє бачення справи, наголошуючи, що журналісти телеканалу свідомо поширюють наклеп та знімають свою версію подій, використовуючи уривки його цитат з розмови “зовсім в іншому контексті”. Заявник скаржиться на порушення права на захист персональних даних, наклеп, порушення журналістської етики та переслідування.

  2. Згідно з пунктом 12 Положення про Незалежну медійну раду, підставою для розгляду скарги є наявність суспільної значимості порушеного у такій скарзі питання. Зважаючи на те, що викладена ситуація стосується аспектів особистого життя приватних осіб, питання поширення недостовірної інформації про приватну особу окремою журналісткою, а також – відсутності попередніх скарг на таку діяльність інших журналістів телеканалу – наведеного вище недостатньо для того, щоби встановити систематичність порушень чи умисні дії телеканалу.

  Базуючись на цьому, Незалежна медійна рада не бачить суспільного резонансу у цій справі та визнає подане звернення неприйнятним.

  Результати голосування: «За» – 10;
  «Проти» – 0;
  «Утримуюсь» – 0.

  Голова Незалежної медійної ради                                              Т. Шевченко

  Секретар Незалежної медійної ради                                               О. Голуб

  Секретар Незалежної медійної ради                                               П. Моісеєв

  Фото: Youtube-канал ТРК “Україна”

  Інші справи

  розглянуто

  Стаття «Нерухомість в “ЛНР”, ящики з грошима, квартири-палаци та “королівські” маєтки — трохи з декларацій черкаських суддів»

  Незалежна медійна рада розглянула справу щодо можливих порушень журналістських стандартів у статті «Нерухомість в “ЛНР”, ящики з грошима, квартири-палаци та “королівські” маєтки — трохи з декларацій черкаських суддів», опублікованій на регіональному онлайн-ресурсі «Дзвін» та републікованій на «UkrainianNews» та «CK News». Відповідно до висновку членів Незалежної медійної ради, у статті «Нерухомість в “ЛНР”, ящики з грошима, квартири-палаци та “королівські” маєтки — […]

  розглянуто

  Висновок Незалежної медійної ради щодо передачі «Я так думаю» від 05.11.2019 р. в ефірі телеканалу NewsOne

  Незалежна медійна рада проаналізувала випуск передачі «Я так думаю» від 05.11.2019 р. в ефірі телеканалу NewsOne. На підставі аналізу контенту програми, Незалежна медійна рада вважає, що: 1. В телепередачі «Я так думаю», що вийшла в ефір від 5 листопада 2019 р., наявні ознаки мови ворожнечі у висловлюваннях Руслана Коцаби щодо учасників АТО/ООС та учасників Революції гідності. 2. Телеканал «NewsOne» […]