Головна

 • Про нас
 • Члени
 • Новини
 • Справи
 • Рекомендації
 • Контакти
 • Пошук по справам

   Звернутись

   ПІБ скаржника
   Контактна інформація
   Чиї дії оскаржуються (журналіст, представник медіа, медіа)
   Короткий зміст оскаржуваного матеріалу
   Порушення або перелік порушень, які вбачає скаржник з матеріалу
   Пошта

   Додатки (скарга з усіма посиланнями на матеріали, які оскаржуються).

   Якщо відома інформація про те, чи зверталися до стверджуваного порушника із правом на відповідь чи правом на спростування – зазначити про це (додати копії звернення до стверджуваного порушника та відповіді на нього).

   не прийнято

   Звернення Ради старійшин міста Коломиї щодо діяльності Незалежної медіа-профспілки

   Поділитися

   Документи справи

   Рішення про прийнятність


   Незалежна медійна рада вважає звернення Ради старійшин міста Коломиї неприйнятним і не переходить до розгляду питання по суті. Оскільки Незалежна медіа-профспілка не належить до засобів масової інформації, питання щодо її діяльності лежить поза компетенцією Незалежної медійної ради. Щодо другого питання, зазначеного у зверненні Ради старійшин міста Коломиї, то, на думку Незалежної медійної ради, заявник не навів достатніх доказів, що діяльність пана Євгена Гапича, до якого пред’явлено претензії у скарзі, може мати негативні суспільно-значимі наслідки. А саме суспільна значимість порушеного у скарзі питання є підставою для її розгляду.

   Висновок

   1. До Незалежної медійної ради надійшло звернення Ради старійшин міста Коломиї (лист № 11 від 20.02.2016) з проханням розглянути питання порушення Незалежною медіа-профспілкою законодавства про доступ до інформації, а також провести розслідування щодо діяльності пана Євгена Гапича у сфері журналістики.

   2. Зокрема, наголошується що керівництво Незалежної медіа-профспілки грубо порушило норми Закону України «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян», порушивши строки надання відповіді на запити та звернення. Також у своїй скарзі Рада старійшин міста Коломиї наполягає на тому, що діяльність у сфері журналістики, яку провадить пан Євген Гапич (включно зі створенням школи громадянської журналістики) не може провадитися без професійної журналістської освіти.

   3. Згідно з пунктом 4 Положення про Незалежну медійну раду, до основних повноважень ради належить надання незалежних експертних висновків за результатами розгляду скарг зацікавлених осіб щодо порушень, допущених засобами масової інформації у своїй діяльності. Водночас, оскільки Незалежна медіа-профспілка не належить до засобів масової інформації, перше питання, порушене у зверненні, лежить поза компетенцією Незалежної медійної ради. Також повідомляємо, що відповідно до частини 1 статі 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

   4. Відповідно до пункту 12 Положення про Незалежну медійну раду, підставою для розгляду скарги (прийнятність) є наявність суспільної значимості порушеного у такій скарзі питання. Щодо другого питання, зазначеного у зверненні Ради старійшин міста Коломиї, то, на думку Незалежної медійної ради, заявник не навів достатніх доказів, що діяльність пана Євгена Гапича може мати негативні суспільно-значимі наслідки.

   5. Національна медійна рада зауважує, що звернення Ради старійшин міста Коломиї ставить важливе ширше питання: хто і за яких умов може вважатися професійним журналістом? На даний момент в Україні не сформувалося єдиного розуміння поняття «журналіст» та професійних вимог, що мають висуватися до журналістів, включно з вимогами до їхньої освіти таабо щодо членства у професійних спілках/організаціях. Наразі спеціалізована журналістська освіта не є необхідною вимогою для зайняття журналістською діяльністю. Незалежна медійна рада усвідомлює важливість визначення узагальнених індикаторів журналістської професії і планує ініціювати публічну дискусію з цієї проблематики.

   6. З огляду на викладене вище, Незалежна медійна рада вважає звернення Ради старійшин міста Коломиї неприйнятним і не переходить до розгляду питання по суті.

   Результати голосування: «За» – 10;

   «Проти» – 0;

   «Утримуюсь» – 0.

   Голова Незалежної                                                         Наталія Лигачова
   медійної ради

   Секретар Незалежної                                                          Ігор Розкладай
   медійної ради

   Секретар Незалежної                                                     Роман Головенко
   медійної ради

   Інші справи

   розглянуто

   Висновок щодо матеріалу видання “Суспільний кореспондент” про судову справу “Андрій Подорван проти Олега Серика”

   1. До Незалежної медійної ради надійшло звернення від Андрія Подорвана з проханням надати оцінку статті “Чернігівський волонтер виграв суд у посадовця ОДА”, опублікованій на вебсайті видання «Суспільний кореспондент» 17 серпня 2023 р. 2. Згідно з пунктом 12 Положення про Незалежну медійну раду 04.10.2023 вона визнала звернення в цій справі прийнятним. 3. Стаття розповідає про Олега Серика, […]

   розглянуто

   Висновок щодо матеріалів КП ТРК КрМР «Рудана»

   До Незалежної медійної ради звернувся Валерій Романов зі скаргою щодо матеріалів Комунального підприємства Криворізької міської ради «Телерадіокомпанія “Рудана”», де Олександра Вілкула титровано як «начальника військової адміністрації» міста Кривого Рогу. Скаржник указує на те, що військова адміністрація в Кривому Розі Президентом України не створювалася, а пан Вілкул, відповідно, не призначався її керівником. ТРК «Рудана» у 2022 […]

   розглянуто

   Матеріал онлайн-медіа “СтопКор” та діяльність журналістки Марини Тітової

   1. До Незалежної медійної ради надійшла скарга Дани Окоманюк щодо матеріалів онлайн-медіа «СтопКор» та дій журналістки Марини Тітової в процесі комунікації щодо випадку зґвалтування. У грудні 2022 року Дана Окоманюк оприлюднила допис про пережите у 2012 році зґвалтування на власній сторінці в інстаграмі. Згодом, у лютому 2023 року, в особистих повідомленнях до Дани Окоманюк звернулася […]