Головна

 • Про нас
 • Члени
 • Новини
 • Справи
 • Рекомендації
 • Контакти
 • Пошук по справам

   Звернутись

   ПІБ скаржника
   Контактна інформація
   Чиї дії оскаржуються (журналіст, представник медіа, медіа)
   Короткий зміст оскаржуваного матеріалу
   Порушення або перелік порушень, які вбачає скаржник з матеріалу
   Пошта

   Додатки (скарга з усіма посиланнями на матеріали, які оскаржуються).

   Якщо відома інформація про те, чи зверталися до стверджуваного порушника із правом на відповідь чи правом на спростування – зазначити про це (додати копії звернення до стверджуваного порушника та відповіді на нього).

   не прийнято

   Звернення Ради старійшин міста Коломиї щодо діяльності Незалежної медіа-профспілки

   Поділитися

   Документи справи

   Рішення про прийнятність


   Незалежна медійна рада вважає звернення Ради старійшин міста Коломиї неприйнятним і не переходить до розгляду питання по суті. Оскільки Незалежна медіа-профспілка не належить до засобів масової інформації, питання щодо її діяльності лежить поза компетенцією Незалежної медійної ради. Щодо другого питання, зазначеного у зверненні Ради старійшин міста Коломиї, то, на думку Незалежної медійної ради, заявник не навів достатніх доказів, що діяльність пана Євгена Гапича, до якого пред’явлено претензії у скарзі, може мати негативні суспільно-значимі наслідки. А саме суспільна значимість порушеного у скарзі питання є підставою для її розгляду.

   Висновок

   1. До Незалежної медійної ради надійшло звернення Ради старійшин міста Коломиї (лист № 11 від 20.02.2016) з проханням розглянути питання порушення Незалежною медіа-профспілкою законодавства про доступ до інформації, а також провести розслідування щодо діяльності пана Євгена Гапича у сфері журналістики.

   2. Зокрема, наголошується що керівництво Незалежної медіа-профспілки грубо порушило норми Закону України «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян», порушивши строки надання відповіді на запити та звернення. Також у своїй скарзі Рада старійшин міста Коломиї наполягає на тому, що діяльність у сфері журналістики, яку провадить пан Євген Гапич (включно зі створенням школи громадянської журналістики) не може провадитися без професійної журналістської освіти.

   3. Згідно з пунктом 4 Положення про Незалежну медійну раду, до основних повноважень ради належить надання незалежних експертних висновків за результатами розгляду скарг зацікавлених осіб щодо порушень, допущених засобами масової інформації у своїй діяльності. Водночас, оскільки Незалежна медіа-профспілка не належить до засобів масової інформації, перше питання, порушене у зверненні, лежить поза компетенцією Незалежної медійної ради. Також повідомляємо, що відповідно до частини 1 статі 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

   4. Відповідно до пункту 12 Положення про Незалежну медійну раду, підставою для розгляду скарги (прийнятність) є наявність суспільної значимості порушеного у такій скарзі питання. Щодо другого питання, зазначеного у зверненні Ради старійшин міста Коломиї, то, на думку Незалежної медійної ради, заявник не навів достатніх доказів, що діяльність пана Євгена Гапича може мати негативні суспільно-значимі наслідки.

   5. Національна медійна рада зауважує, що звернення Ради старійшин міста Коломиї ставить важливе ширше питання: хто і за яких умов може вважатися професійним журналістом? На даний момент в Україні не сформувалося єдиного розуміння поняття «журналіст» та професійних вимог, що мають висуватися до журналістів, включно з вимогами до їхньої освіти таабо щодо членства у професійних спілках/організаціях. Наразі спеціалізована журналістська освіта не є необхідною вимогою для зайняття журналістською діяльністю. Незалежна медійна рада усвідомлює важливість визначення узагальнених індикаторів журналістської професії і планує ініціювати публічну дискусію з цієї проблематики.

   6. З огляду на викладене вище, Незалежна медійна рада вважає звернення Ради старійшин міста Коломиї неприйнятним і не переходить до розгляду питання по суті.

   Результати голосування: «За» – 10;

   «Проти» – 0;

   «Утримуюсь» – 0.

   Голова Незалежної                                                         Наталія Лигачова
   медійної ради

   Секретар Незалежної                                                          Ігор Розкладай
   медійної ради

   Секретар Незалежної                                                     Роман Головенко
   медійної ради

   Інші справи

   розглянуто

   Висновок Незалежної медійної ради: випуск телепередачі «Право на владу» каналу «1+1»

   До Незалежної медійної ради звернулася громадська організація «Центр — “Розвиток демократії”» (лист від 4 серпня 2021 р. № 04/08/2021) щодо телепередачі «Право на владу» (випуск від 10.06.2021, ТОВ «Телерадіокомпанія “Студія 1+1”»). У зверненні містилося прохання розглянути відповідний контент передачі й надати висновок щодо дотримання професійних журналістських стандартів, законодавства у сфері медіа та маніпуляцій думкою глядачів […]

   розглянуто

   Серія публікацій про приватне підприємство «Торговий дім “Галпідшипник”»

   До Незалежної медійної ради звернувся представник Приватного підприємства «Торговий дім “Галпідшипник”» Г. Багмут (лист вих. № 0055/21 від 11.06.2021) щодо оцінювання низки матеріалів на предмет порушення законодавства, а також базових професійних стандартів журналістики. Крім того, в скарзі містилося прохання «посприяти видаленню відповідної недостовірної інформації з мережі Інтернет». За підсумками розгляду, Незалежна медійна рада вважає, що […]

   розглянуто

   Матеріал «Гроші на пам’ять. Як будівництво меморіалу в Бабиному Яру перетворилося на проблему національного масштабу» на ресурсі Liga.net

   До Незалежної медійної ради звернулися засновник ГО «Українська стратегічна ініціатива» А. Левус та віце-президент ГО «Фонд підтримки демократичних ініціатив» Ю. Гончаренко зі скаргою щодо змісту матеріалу «Гроші на пам’ять. Як будівництво меморіалу в Бабиному Яру перетворилося на проблему національного масштабу» авторства Любові Величко, розміщеного на Liga.net. Скаржники наголошують на необхідності перевірки об’єктивності й збалансованості матеріалу, дотримання журналістських стандартів при його написанні (як-от […]