Головна

 • Про нас
 • Члени
 • Новини
 • Справи
 • Рекомендації
 • Контакти
 • Пошук по справам

   Звернутись

   ПІБ скаржника
   Контактна інформація
   Чиї дії оскаржуються (журналіст, представник медіа, медіа)
   Короткий зміст оскаржуваного матеріалу
   Порушення або перелік порушень, які вбачає скаржник з матеріалу
   Пошта

   Додатки (скарга з усіма посиланнями на матеріали, які оскаржуються).

   Якщо відома інформація про те, чи зверталися до стверджуваного порушника із правом на відповідь чи правом на спростування – зазначити про це (додати копії звернення до стверджуваного порушника та відповіді на нього).

   Етичні виклики рослідувальної журналістики: ЦЕДЕМ, ІРРП, НМР та журналісти-розслідувачі провели спільну дискусію

   Поділитися

   ЦЕДЕМ спільно з Інститутом розвитку регіональної преси (ІРРП) та Незалежною медійною радою (НМР) організували успішну експертну онлайн-дискусію на тему “Презумпція невинуватості: етичні виклики в розслідувальній журналістиці”. Захід, що відбувся 31 липня 2023 року, зібрав 16 журналістів і медійних експертів, зокрема представників “Суспільного”, “Схем: корупції в деталях», “ІА “Центру журналістських розслідувань”, “МедіаДоказу” “Харківського антикорупційного центру”, Nikcenter, “Запорізького центру розслідувань”, “Слідства.Інфо”, ІРРП, НМР, IMS і КЖЕ. 

   Розслідувальна журналістика відіграє надзвичайно важливу роль у виявленні правди про події у країні, проте вона також стикається з етичними проблемами, які можуть впливати на якість розслідувань і довіри до медій. 

   Дискусія мала на меті обговорити етичні виклики в розслідувальній журналістиці та знайти спільні рішення для їхнього подолання. Під час заходу експерти розглядали зміну етичних стандартів під час війни, проблеми висвітлення сексуального насильства й ідентифікацію осіб як колаборантів до судового вироку. Окрім того, учасники з’ясовували, як зберегти баланс між правом на справедливий суд та обов’язком журналістів дотримуватися презумпції невинуватості. Не оминули увагою і проблеми акредитації на ворожих територіях та можливі ризики для медійників, а також етичність доступу до певних територій без відповідних дозволів.

   Фахівці дійшли згоди, що одним із ймовірних варіантів вирішити ці етичні проблеми є корективи журналістських стандартів і підходів, аби вони відповідали воєнному часові. Учасники підтримали ідею провести внутрішньоредакційні тренінги щодо стандартів та етики для забезпечення високого рівня професіоналізму та відповідальності. Також наголосили на важливості переглянути деякі підходи, що можуть виявитися застарілими за сучасних умов.

   Підсумовуючи експертну дискусію, переконані: подальші вивчення й обговорення етичних викликів у розслідувальній журналістиці – украй необхідні. ЦЕДЕМ, ІРРП, НМР та всі залучені планують спільно працювати над розробкою рекомендацій для покращення якості розслідувань і збереження журналістської етики.