Головна

 • Про нас
 • Члени
 • Новини
 • Справи
 • Рекомендації
 • Контакти
 • Пошук по справам

   Звернутись

   ПІБ скаржника
   Контактна інформація
   Чиї дії оскаржуються (журналіст, представник медіа, медіа)
   Короткий зміст оскаржуваного матеріалу
   Порушення або перелік порушень, які вбачає скаржник з матеріалу
   Пошта

   Додатки (скарга з усіма посиланнями на матеріали, які оскаржуються).

   Якщо відома інформація про те, чи зверталися до стверджуваного порушника із правом на відповідь чи правом на спростування – зазначити про це (додати копії звернення до стверджуваного порушника та відповіді на нього).

   Заява Незалежної медійної ради: марафон “Єдині новини” повинен припинити популяризувати членів колишньої ОПЗЖ

   Поділитися

   Наприкінці серпня 2022 року, на шостий місяць повномасштабної війни з Росією, у телевізійному марафоні «Єдині новини» почали майже щодня з’являтися народні депутати від колишньої «Опозиційної платформи – За життя (ОПЗЖ)»: Валерій Гнатенко, Тетяна Плачкова, Анатолій Бурміч та Олександр Лукашев (входять до створеної у травні парламентської групи «Відновлення України»). Усі вони з’являються саме у частині ефіру, яку виробляє державний телеканал «Рада». 

   Міністерство культури та інформаційної політики позиціонує «Єдині новини» як «марафон інформаційного спротиву». Проте під час інтерв’ю глядачам не повідомляють про приналежність згаданих людей до колишньої ОПЗЖ. Самих гостей не запитують про їхню колишню проросійську позицію, зміну поглядів та чітке ставлення до агресії. Тобто непоінформована авдиторія сприймає їх як проукраїнських політичних діячів. 

   Незалежна медійна рада вважає неприпустимим запрошення у національний ефір під час повномасштабної війни проросійських політиків, прямо причетних до просування російського порядку денного

   Нагадуємо, що ще навесні згадані люди належали до ОПЗЖ – партії, яку ліквідували, цитуючи СБУ, за «демонстративну підтримку та популяризацію агресивної антиукраїнської політики росії», «фактичну ретрансляцію офіційної позиції країни-агресора щодо України та завдання значної шкоди інтересам нашої держави». Робота ОПЗЖ була призупинена рішенням Ради національної безпеки та оборони 20 березня, а сама партія остаточно ліквідована рішенням Верховного Суду 15 вересня. Колишнього голову політичної ради партії Віктора Медведчука підозрюють у державній зраді та порушені звичаїв війни. 

   Представники колишньої ОПЗЖ, яких зараз запрошують в ефір спільного телемарафону, раніше особисто поширювали проросійську  пропаганду та просували вигідний для Росії політичний порядок денний. Серед іншого:

   Також наголосимо, представники колишньої ОПЗЖ регулярно з’являлись на фактично партійних телеканалах, близьких до Віктора Медведчука – NewsOne, 112 та ZIК –  на які Рада національної безпеки та оборони наклала санкції через, цитуючи її секретаря Олександра Данілова, «інформаційний тероризм». 

   Незалежна медійна рада звертається до керівників парламентських фракцій та координатора марафону – міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка з вимогою заборонити популяризацію людей, які своїми діями схвалювали проросійську політику та сприяли агресії проти України.

   Участь співучасників російської агресії в ефірі спільного телемарафону «Єдині новини» дискредитує увесь марафон та інші телеканали, які його співтворять і транслюють, підриває саму ідею «інформаційного спротиву». На додачу, це відбілює репутацію проросійських політиків, пов’язаних із забороненими проросійськими партіями та телеканалами. 

   У відповідь на аргументи телеканалу «Рада», які час від часу можна дочекатися як реакцію на критику з боку громадськості, слід зазначити:

   Вважаємо, що під час повномасштабної війни суспільний інтерес переважає формальні зобов’язання «Ради», якими вона часто нехтує на практиці. Закликаємо не дозволяти використовувати ефірний час для популяризації колишніх представників заборонених в Україні партій та організацій. 

   Якщо Міністерство культури та інформаційної політики вважає прийнятною присутність в ефірі організованого ним спільного телемарафону представників колишньої ОПЗЖ, варто зобов’язати ведучих оголошувати приналежність депутатів до забороненої судом політичної партії, причини такої заборони та свідчення проросійських позицій таких людей. Інакше медіа сприяють індульгенції проросійських діячів, стиранню їхніх вчинків із суспільної пам’яті та збереженню впливу держави-агресора на українську політику.