Головна

 • Про нас
 • Члени
 • Новини
 • Справи
 • Рекомендації
 • Контакти
 • Пошук по справам

   Звернутись

   ПІБ скаржника
   Контактна інформація
   Чиї дії оскаржуються (журналіст, представник медіа, медіа)
   Короткий зміст оскаржуваного матеріалу
   Порушення або перелік порушень, які вбачає скаржник з матеріалу
   Пошта

   Додатки (скарга з усіма посиланнями на матеріали, які оскаржуються).

   Якщо відома інформація про те, чи зверталися до стверджуваного порушника із правом на відповідь чи правом на спростування – зазначити про це (додати копії звернення до стверджуваного порушника та відповіді на нього).

   Розповсюдження П. Симоненком мови ненависті в передачах телеканалу «Гамма» містить ознаки порушення законодавства України

   Поділитися

   Незалежна медійна рада підготувала висновок у справі за зверненням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням висловити позицію щодо відповідності змісту передач «Опозиційна думка», які транслювалися ТОВ «Гамма-Консалтинг» 9 березня та 1 квітня 2016 року, передачі «Наголос: Підсумки» від 1 квітня 2016 року, а також привітання з Днем Перемоги за участі Петра Симоненка частині другій статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

   7 червня 2016 року Незалежна медійна рада у своєму висновку встановила порушення частини другої статті 9 та частини 2 статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» телеканалом «Гамма», оскільки передачі за участі Петра Симоненка містили виправдання переслідування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті, а також умисні заклики до розпалювання ворожнечі.

   В ефірі передачі «Опозиційна думка» 9 березня, присвяченому темі декомунізації, лунають такі твердження: «мы предупреждали, что в Украине в результате февральского вооруженного переворота 2014 года был установлен профашистский, националистический режим»; «вандалы с промытыми и вывихнутыми на Майдане мозгами оскорбляют наших дедов и отцов, прадедов, проливающих кровь и положивших жизнь в борьбе с фашистской нечистью» тощо.

   Під час привітання з Днем Перемоги Петро Симоненко вживає вислови на кшталт: «их[ветеранов] сердца переполнены скорбью и гневом когда они видят, что подонки из националистической бандеровщины глумятся над могилами их боевых соратников, цинично издеваются над великим подвигом, над фронтовой доблестью».

   Незалежна медійна рада окремо наголосила й на тому, що використання медіа через сімейні зв’язки для ретрансляції поглядів Петра Симоненка є проявом медійної корупції, неприпустимої для формування конкурентного та незалежного ринку медіа в Україні.

   З повним текстом рішення можна ознайомитися за посиланням.