Головна

 • Про нас
 • Члени
 • Новини
 • Справи
 • Рекомендації
 • Контакти
 • Пошук по справам

   Звернутись

   ПІБ скаржника
   Контактна інформація
   Чиї дії оскаржуються (журналіст, представник медіа, медіа)
   Короткий зміст оскаржуваного матеріалу
   Порушення або перелік порушень, які вбачає скаржник з матеріалу
   Пошта

   Додатки (скарга з усіма посиланнями на матеріали, які оскаржуються).

   Якщо відома інформація про те, чи зверталися до стверджуваного порушника із правом на відповідь чи правом на спростування – зазначити про це (додати копії звернення до стверджуваного порушника та відповіді на нього).

   СТБ показує недитячі програми в дитячий час

   Поділитися

   Незалежна медійна рада дійшла висновку, що трансляція телеканалом СТБ окремих випусків передач «Один за всіх», «Битва екстрасенсів» та «Хата на тата», а також анонсів передач «МастерШеф» та «Один за всіх» порушує заборону трансляції передач, шкідливих для здоров’я дитини, в часовому проміжку з 6:00 по 23:00.

   За запитом регулятора Незалежна медійна рада розглянула низку відео з розважальних та дискусійних програм та їхніх анонсів, які транслювалися телеканалом СТБ упродовж осені 2016 року. Тематика відповідних передач та анонсів варіювалася від сімейного насильства та проблем виховання неповнолітніх у передачах «Один за всіх» та «Хата на тата» до розслідування жорстоких вбивств у передачі «Битва екстрасенсів»; однак весь контент транслювався у проміжку з 6:00 до 23:00.

   Незалежна медійна рада визнає, що відповідні теми (особливо в контексті насильства в родині) не слід замовчувати й толерувати в суспільстві, а отже національні медіа мають їх висвітлювати, й це є внеском у публічні дебати всередині суспільства. Та форма їх висвітлення не має суперечити нормам чинного законодавства, насамперед у сфері захисту неповнолітніх від шкідливого контенту.

   В анонсі передачі «МастерШеф» зображено крики учасників, плач, значну частину ролика займає нецензурна лайка, яка блокується звуковими сигналами; також один із учасників демонструє середній палець. В анонсах та передачі «Один за всіх» зображено різноманітні сімейні драми, переважно пов’язані з ситуаціями сексуального та іншого насильства в сім’ї, подекуди — деталізовано. На думку членів Незалежної медійної ради, озвучування деталей насильства в такій концентрованій кількості, а також у поєднанні зі створеною у студії атмосферою, зокрема з використанням відповідного музичного супроводу, покликане впливати не так на раціональне сприйняття проблеми глядачем, як на примітивно-емоційне «смакування» пікантних подробиць чужої трагедії. Щодо передачі «Хата на тата», то в ній показується фактично виконання неправомірних дій із продажу малолітній особі алкоголю та спонукання та заохочення дорослим своєї дитини до вчинення таких дій, а також до паління. У передачі «Битва екстрасенсів» зображується закривавлене тіло жертви злочину, який мають розслідувати екстрасенси під час передачі. Попри те, що обличчя жертви є затертим, надалі в рамках епізоду крупним планом демонструється голова трупа з зашитими очними дірками, а також рука з відрізаним пальцем.

   Член Незалежної медійної ради Діана Дуцик долучила окрему думку до цього рішення. Її також підтримали Антоніна Черевко, Наталія Лигачова, Тарас Шевченко та Ігор Розкладай

   Із повними текстами рішення та окремої думки можна ознайомитися за посиланням.

   Відео доступні за посиланням: http://independent-media-council