Головна

 • Про нас
 • Члени
 • Новини
 • Справи
 • Рекомендації
 • Контакти
 • Пошук по справам

   Звернутись

   ПІБ скаржника
   Контактна інформація
   Чиї дії оскаржуються (журналіст, представник медіа, медіа)
   Короткий зміст оскаржуваного матеріалу
   Порушення або перелік порушень, які вбачає скаржник з матеріалу
   Пошта

   Додатки (скарга з усіма посиланнями на матеріали, які оскаржуються).

   Якщо відома інформація про те, чи зверталися до стверджуваного порушника із правом на відповідь чи правом на спростування – зазначити про це (додати копії звернення до стверджуваного порушника та відповіді на нього).

   «Стосується кожного»: Інтер не врахував права 12-річної породіллі при показі шоу

   Поділитися

   Незалежна медійна рада дійшла висновку, що телеканал «Інтер» при показі передач «Стосується кожного» від 9 та 13 жовтня 2017 року припустився порушень Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо поширення інформації, яка порушує законні права та інтереси фізичних осіб, а ведучий передачі, Андрій Данилевич, порушив професійну вимогу виявляти обережність при висвітленні питань, пов’язаних із дітьми.

   Із огляду на значний розголос в українських медіа, Незалежна медійна рада вирішила за власною ініціативою розглянути на предмет відповідності законодавству та професійним стандартам діяльності журналіста випуски передачі «Стосується кожного», що транслювалися телеканалом «Інтер» 9 та 13 жовтня 2017 року. У випусках розповідалася історія 12-річної дівчинки зі Львівської області, яка у своєму тендітному віці народила дитину. В той час як у першій передачі обговорюється низка проблем, пов’язаних із раннім батьківством, сексуальним вихованням і статевим дозріванням, друга передача повністю присвячена обговоренню та пошукам потенційного батька дитини 12-річної дівчинки; при цьому, серед підозрюваних – трійко її родичів.

   Незалежна медійна рада вкотре наголосила, що хоча подібна тематика не має замовчуватися й толеруватися в суспільстві, а отже національні медіа мають її висвітлювати, й це є внеском у публічні дебати всередині суспільства, медіа при цьому не позбавляються від обов’язку дотримуватися законодавства та професійних стандартів журналістики. Усвідомлюючи це, телеканал «Інтер» був зобов’язаний утриматися від деталізації інформації про дівчину та забезпечити її приватність.

   Натомість, на всю країну було показано обличчя малолітньої породіллі, її прізвище та ім’я, а також зазначено її місце проживання, що лише збільшило потенційну аудиторію глядачів, яка знала про випадок. Так само сумнівним із точки зору дотримання права на приватність є показ в ефірі облич та імен двох неповнолітніх родичів, які можуть бути батьками дитини – а, отже, підпадати під кримінальну відповідальність.

   У той же час, окремо варто звернути увагу на поведінку ведучого передачі, Андрія Данилевича. Як журналіст, він мав би бути особливо обережним при висвітленні питань пов’язаних із дітьми. У передачі від 9 жовтня 2017 року він, фактично, влаштовує допит дитині, закидаючи її запитаннями, на які отримує односкладові відповіді. Ведучий взагалі не зважає на дотримання інтересів дитини; натомість, своїми питаннями він хоче досягнути лише однієї мети: отримати більше шокових фактів задля подальшого обговорення їх у рамках програми. Із огляду на це, Незалежна медійна рада встановила в діях Андрія Данилевича порушення вимог щодо належної обережності при висвітленні питань, пов’язаних із дітьми.

   Із повним текстом рішення можна ознайомитися за посиланням: https://mediarada.org.ua/case/stosuyetsia-kozhnogo/