Головна

 • Про нас
 • Члени
 • Новини
 • Справи
 • Рекомендації
 • Контакти
 • Пошук по справам

   Звернутись

   ПІБ скаржника
   Контактна інформація
   Чиї дії оскаржуються (журналіст, представник медіа, медіа)
   Короткий зміст оскаржуваного матеріалу
   Порушення або перелік порушень, які вбачає скаржник з матеріалу
   Пошта

   Додатки (скарга з усіма посиланнями на матеріали, які оскаржуються).

   Якщо відома інформація про те, чи зверталися до стверджуваного порушника із правом на відповідь чи правом на спростування – зазначити про це (додати копії звернення до стверджуваного порушника та відповіді на нього).

   Телеканал СТБ вкотре зловживає показом контенту, що може зашкодити дітям

   Поділитися

   Першого квітня 2018 року телеканал СТБ транслював черговий випуск передачі «Один за всіх». На думку Незалежної медійної ради, показ телеканалом психологічного насильства над учасниками передачі дозволяє говорити про порушення законодавства України про захист дітей від шкідливого контенту.

   У випуску передачі «Один за всіх», що транслювалася телеканалом СТБ 1 квітня 2018 року між 21:30 та 22:45, розповідалася історія вбивства дворічної дитини, Вероніки Єсипенко. Тимчасом як основний підозрюваний у вбивстві вже відомий, передача була спрямована на встановлення, наскільки винними у смерті дворічної дитини є її мати, Галина Єсипенко, а також інші особи, що були присутні на місці скоєння злочину, зокрема 17-річна Ангеліна Дайдашан. У студії окрім гостей були запрошені експерти: юристи, криміналісти, працівники соціальних служб.

   Незалежна медійна рада звертає увагу на позитивні зрушення в ефірі СТБ — під час трансляції обличчя всіх неповнолітніх героїв програми було приховано, як приховано було і їхні інтимні зони. Під час ефіру постійною була візуальна позначка «16+» у лівому нижньому куті екрана, що давало можливість зрозуміти вікову категорію контенту. Окремо варто звернути увагу на те, що при трансляції передачі телеканал свідомо уникав показу фізичного насильства. Однак перед трансляцією передачі не було попередження на кшталт: «Передача може містити сцени, які можуть розтривожити особливо чутливих глядачів». Таке позначення є хорошою практикою, яку телеканали мали би використовувати навіть у випадку, якщо контент є межовим і може потенційно спричинити шкоду певним категоріям населення, незалежно від часу трансляції тієї чи іншої передачі.

   Водночас окремо варто звернути увагу на психологічне насильство та шоковий формат висвітлення проблематики вбивства неповнолітньої Вероніки Єсипенко. Безумовно, тема домашнього насильства є предметом суспільного інтересу, однак запрошені експерти й ведучий, які б мали виступати модераторами дискусії та пропонувати вирішення порушених питань, лише сприяли нагнітанню обстановки. Вони перебирали на себе функції умовного суду присяжних і допитували, в дуже агресивній тональності, Ангеліну Дайдашан та Галину Єсипенко, звинувачуючи їх у бездіяльності при вбивстві дворічної дитини. Це, а також озвучування деталей насильства у студії, є надмірним і покликано впливати не стільки на раціональне сприйняття проблеми глядачем, скільки на примітивно-емоційне «смакування» пікантних подробиць чужої трагедії. Саме тому Незалежна медійна рада вважає, що телеканал порушив вимоги щодо заборони трансляції в час, доступний для перегляду дитячою аудиторією (з 6:00 по 23:00), сюжетів, що можуть завдати шкоди їхньому духовному, моральному і психологічному здоров’ю.

   Повний текст рішення читайте за посиланням.